Šis interesantais projekts aizsākās, kad mana attāla radiniece no Kanādas pajautāja, vai nevēlos iesaistīties ģeogrāfijas projektā. Protams, jauna pieredze tikai bagātina.
Pastāstīšu īsumā par pašu projektu. Jamie, skolēns no Alta Vista Public School un mans attāls radinieks, atsūtīja man vēstuli. Tādu, kuru mēs ieliekam aploksnē un uzlīmējam marku. Tādu, kuru mūsdienās retums cilvēku sūta. Vēstule sastāvēja no apraksta un papīra lelles, kuram ir dots vārds – Clement aplati. Šī papīra lelle ceļo pa pasauli. Nokļūst kādā vietā uz pasaules. Tas, kurš šo vēstuli saņem (mūsu gadījumā es un 7.a klase) izveido aprakstu par vietu, kurā dzīvojam un par valsti. Nofotografējas ar pašu Klementu (mūsu latviskā versija vārdam “Clement aplati”) un visu informāciju aizsūta atpakaļ uz skolu Otavā. Savu mājas darbu izpildījām. Lai Klementam nebūtu vientuļi ceļot atpakaļ, Anna Vinklere uzzīmēja tautumeitu. Pēc 7.a klases balsojuma, nosaucām mūsu tautumeitu par Baibu.
Pēc nedēļas skolēni Otavā saņems mūsu ar roku rakstītu vēstuli (paldies Meisijai Sproģei par viņas glīto rokrakstu) un mācīsies par Latviju. Par Salacgrīvu. Par Salacgrīvas vidusskolu. Cik pārsteidzoši jauki, ka skolēni no citas pasaules malas uzzinās, kas tā tāda Latvija ir. Un viņi uzzinās, ka mums 25. janvārī ir popiela un kādu dziesmu mēs atdarināsim. Aizsūtījām arī adresi īsam video par Latvijas dziesmu un deju svētkiem. Par to spēku un patriotismu, kas caurvij šos svētkus. Mēs varam lepoties ar savu valsti un savu skolu.
Salacgrīvas vidusskolas skolotāja
Laura Ende