Vai skolā vajadzīgs zvans?

Projektu nedēļas laikā izmēģinājuma kārtā atteicāmies no skolas  zvana, jo stundas bija tikai 10.-12.klašu skolēniem, bet pārējie skolēni strādāja pie projektiem.  Nedēļas beigās izkristalizējās viedoklis, ka zvanu skolā nevajag. Arī nākamajā  nedēļā skolā nedzirdējām ierasto skaņu, kas aicina uz stundu un ziņo par stundas beigām.

24.februārī klašu stundās tika veiktas aptaujas, lai noskaidrotu skolēnu viedokli šajā jautājumā.

Striktu viedokli par to , ka zvans nav nepieciešams, pauda 1.a – pamatojot, ka skolēni mācās kontrolēt brīvo laiku un  atpazīt pulksteni. 1. b klasei patīk bez zvana, jo paši var plānot savu laiku. 3.a klases 8 skolēni nobalsoja, ka zvanu nevajag. 3.b klasē 9 skolēniem  patīk, ka zvana nav, jo nepatīk zvana troksnis. 4.a un 4.b klašu skolēni un skolotājas pozitīvi novērtē zvana neesamību. Skolēni nejūtot stresu, diena paiet mierīgāk, ātrāk.  5a. klasē 20 skolēni nobalsoja, ka nevajag zvanu. Arī 5.b klasei patīk bez zvana. 5.c klasē 11 skolēni  teica, ka zvanu  nevajag- ir mierīgāk, nav nemiera sajūtas stundas beigās, netraucē rakstīt ieskaiti,  zvans rada stresu. Gan 6.b , gan 7.a , 7.b, 8.a, 8.b, 9.b, 10.klases vairākums saka, ka labāk ir bez zvana. Izsmeļoši savu viedokli pauž 9.a klase   – zvanu nevajag!  Arguments – ir mierīgāk, nav stresa, var turpināt, ja neesi pabeidzis darbu, neskrien uzreiz  projām. Skolotājas Ivetas Kupčas  viedoklis- trenējam atbildības sajūtu! Darbā arī jāierodas laikā! 11.klases skolēni labprāt iztiktu bez zvana. Skolotājas Santa Čiževska saka  – neliels mūzikas fragments varētu skanēt stundu sākumos, lai mobilizētu darba sākumam, bet skolotājs pats nosaka, kad stundu beigt. 12.klases viedoklis. Plusi: 1. nav stresa; 2. skola klusāka; 3. brīvāka gaisotne; 4.skolēni beidzot iemācās stundu laikus; 5. skolēni mācās būt pun ktuāli, precīzi. Mīnuss: jāseko līdzi laikam. Skolotāja Rita Kariņa  piebilst, ka 9.-12.kl., viņasprāt, par daudz gaida stundas beigas.

Pašlaik tiek izmēģināts, ka starpbrīžos skan mūzika. 11.klasē daži skolēni teica, ka mūzika varētu skanēt starpbrīžos, bet ne skaļi, jo tas izsit no iesāktā darba tikpat ļoti kā agrāk zvans, arī 3.a klases skolēniem nepatīk skaļā mūzika starpbrīžos, mūzika varētu būt, bet normālā skaļumā, lai nav jābēg klasē. Viņu viedokli atbalsta arī 11 skolēni no 8.b klases.

Ir arī citi viedokļi, piemēram,  2.b klasē 14 skolēni balsoja  par zvanu, 2.a klase vēlas zvanu ar citu skaņu, arī 3.a,gribētu zvanu, bet citādāku, maigāku. 3.b klasē 5 skolēni ir par to, ka vajag zvanu. Ja ir zvans, neesot jāskatās pulkstenī, jāsatraucas, ka nokavēs stundu. 5.c divi skolēni ierosina  sākt stundu ar mūziku. 6.a viedoklis ir , ka pēc garajiem starpbrīžiem uz stundām vajagot zvanu, bet no stundām nē.

Viedokļi ir dažādi, bet secinājums pēc aptaujas , ka zvanu skolā nevajag.

 

 

 

 

 

Atbildēt