Valsts izglītības attīstības aģentūra 4. novembrī plkst. 11.00 organizēja tiešsaistes jaunatnes forumu “Zinātne mums apkārt 360o”. Forumā skolēniem un plašākai sabiedrībai bija iespēja iepazīties ar Latvijas jauno zinātnieku pētījumu rezultātiem, gūt lielāku izpratni par zinātnieka profesiju, kā arī mūsdienu zinātnes nozīmi un ietekmi Latvijā un pasaulē.
Forumu varēja vērot internetā. Pasākumu vadīja radio pieci.lv ētera personība, viens no Radio Pieci raidījuma “Rīta Radio” un labdarības maratona – projekta “Dod Pieci” vadītājiem, kā arī LTV1 raidījuma “Ķepa uz sirds” aizkadra balss – Magnuss Eriņš.
Forumā bija trīs tematiskās sesijas: jaunie materiāli un vides sistēmas, sabiedrības veselība un jauniešu kompetences un internacionalizācijas ieguvumi. Katrā sesijā uzstājās trīs jaunie zinātnieki, kas atraktīvā veidā 6 minūtēs prezentēja savu pētījumu būtību un to pienesumu tautsaimniecībai un sabiedrībai, kā arī ļāva ielūkoties Latvijas jauno zinātnieku pētniecības ikdienā un mudināja izprast zinātnieka profesiju. Katras sesijas noslēgumā foruma skatītāji varēja uzdot sev interesējošus jautājumus un iesaistīties diskusijā, lietojot auditorijas iesaistes vietni Mentimeter.
/No VIAA informatīvā materiāla/
Foruma norisi vēroja arī vairāki Salacgrīvas vidusskolas Skolēnu ministrijas aktīvisti. Lūk viņu iespaidi :
- Bija ļoti interesanti. Man visvairāk patika tēmas par jauniešu kompetencēm , un zinātnieks, kurš spēlēja flautu. Viņa tēma bija par savstarpējām attiecībām, kas mani visvairāk uzrunāja.
Nebiju nekad aizdomājusies tieši par zinātni, un cik īstenībā tā ir plaša. Visu laiku zināju, ka zinātne pēta atsevišķas nozares, nezināju, ka praktiski visas.
Paldies par iespēju skatīties šo tiešraidi.
Ar cieņu, Liene
- Man patika, ka tika runāts par dažādiem pētījumiem.
Lizete
- Foruma vadītājs Magnuss Eriņš- manuprāt, kolosāli vadīja un izteica arī dažādas atziņas, ko atcerēties. Redzēju to video fragmentu, kur notika tie praktiskie darbi ar slāpekli, tas gan bija interesanti.
Ance
- Forums bija ļoti labs, interesants un izglītojošs, man ļoti patika un visvairāk ieinteresēja 3. daļa. Es biju domājis ka būs mazliet garlaicīgi un varbūt sākumā arī bija. Bet tā vispārīgi bija labi. Ļoti patika kā tas viss ticis izplānots, uzdeva jautājumus no skatītājiem, ļoti daudzi bija mani jautājumi :D.
Ja jāliek atzīme, dodu 8/10.
Ingars
Dažus skatītājus bija samulsinājis nosaukums Jaunatnes forums, kas lika domāt par jauniešiem , bet zinātnieks jau nevar būt “tik jauns”, lai būtu par zinātnieku un vadošo pētnieku ir jāpabeidz doktorantūra, un tie tad nu ir vismaz 7-8 gadi pēc vidusskolas beigšanas.
Skolēniem bija patikusi Manuela Fernandeza (Latvijas Universitāte) uzstāšanās «“Brīvs un principiāls”: 21. gadsimta jauniešu vērtības zinātniskā skatījumā». Viņš, iespējams bija visvecākais no 9 zinātniekiem, kuri piedalījās, bet skolēniem patika, ka viņš spēlēja flautu kamēr klausītāji pieslēdzās saitei, lai atbildētu uz jautājumiem, kā arī viņa pētījuma temats. Pats zinātnieks Latvijā dzīvo 17 gadus un brīvi runā latviski, bet viņa pētījums ir “Skolēnu tikumiskā audzināšana Latvijas skolās”. Bija patīkami redzēt, kā foruma vadītājs M.Eriņš viņu uzrunāja spāniski un arī spāniski pateicās par uzstāšanos.
Bija padomāts par katra zinātnieka pieteikumu – tas bija vizuāli krāsains un dinamisks, bet starpbrīžos ķīmijas brīnumus demonstrēja Laboratorium.lv.