Noslēdzies izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”. “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru aicināja Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2016./2017. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicināja videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus. Izlietoto bateriju vākšanas konkurss izglītības iestādēm kļuvis par ikgadēju tradīciju, ar kuras palīdzību “Zaļā josta” īsteno videi kaitīgu preču reģenerāciju. Šajā mācību gadā konkurss devīto gadu pēc kārtas apvienoja bērnus un jauniešus, palīdzot visiem piedalīties tīras Latvijas vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā. Turklāt konkursa laikā bērni mācījās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ieraudzīt, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada.
Salacgrīvas vidusskolas skolēni ar savu vecāku atbalstu savāca un nodeva 440, 35 kg bateriju. Čaklākie bija 2.a ( skolotāja Iveta Kupča) klases skolēni. Armands Seržants vien savāca 115 kg.
Skola piedalījās arī konkursā- Otrreizējo materiālu vākšanas akcijā „Dabai labu darīt”, kuru organizēja SIA “ZAAO” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu”.
Esam savākuši 5 tonnas makulatūras. Čaklākie šajā konkursā bijuši 3.a klases skolēni (skolotāja Lolita Valaņina), kuri savāca otrreizējai pārstrādei 1600 kg makulatūras. Visvairāk makulatūras nodeva Kārlis Papinoks- 1370 kg
2.c klase ( skolotāja Dace Kaša) savāca 820 kg, čaklākais- Gustavs Penka- 770 kg
3.b (skolotāja Evija Kosīte-Viļķina), 6.a (skolotāja Iveta Kupča) un 7.a klase (skolotāja Ināra Ādmīdiņa) katra savāca vairāk kā 300 kg
Paldies visu klašu skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem, jo šogad šajā akcijā iesaistījās visas klases!
Paldies 7.a klases zēniem, kuri palīdzēja pēdējā makulatūras izvešanā sakraut savākto mašīnā!
Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā.
Ekoskolas koordinatore Lolita Valaņina