Daži jau būs dzirdējuši organizāciju, kas nodarbojas ar jauniešu izglītības apmaiņas organizēšanu. Tā ir AFS, organizācija ar ilgu vēsturi jau kopš 1.pasaules kara, bet tiešī šādā jomā sākusi savu darbu 1947.gadā. “AFS ar svarīgākajām 21. gadsimta starpkultūru prasmēm sagatavo un motivē nākotnes līderus, pasaules pilsoņus un pārmaiņu ierosinātājus efektīvai iesaistei, vadībai un sadarbībai dažādās kultūrvidēs. Uz pētījumiem balstīti starpkultūru mācību ceļojumi, kurus vada apmācīti AFS brīvprātīgie un darbinieki, ir daļa no mūsu starptautiskajām apmaiņas, brīvprātīgo programmām un programmām mācībām ārzemēs”, lasām AFS Latvija mājas lapā. Ar tādām programmām kā “Mācības vidusskolā ārzemēs”, “Valodas apguve”, “Brīvprātīgais darbs”, “Vasaras skolas ārzemēs” AFS ir starpkultūru izglītības pionieri, kas darbojas 57 valstīs.
Tie, kas ilgāk strādā skolā atcerēsies Frediju no ASV un Šāronu no Jaunzēlandes, kā arī Jelku un Sabrinu no Vācijas. Šogad skolā līdz jaunajam gadam mācījās Stjuarts no Alaskas, bet vēl joprojām 11.klasē mācās Alessandra no Itālijas.
Trešdien vairākām klasēm bija tikšanās ar brīvpratīgajām no AFS, kuras iepazīstināja ar organizācijas darbību un iespēju kļūt par vienu no skolēniem vai arī brīvprātīgo.
Programma dod iespēju iepazīties ar citas valsts izglītības sistēmu, kultūru, apgūt jaunu valodu, bet, galvenais, iegūt jaunus draugus. Skolēni katrā valstī tiek uzraudzīti, ko dara brīvprātīgie.Ir normāli, ka prom no mājām un ierastās vides var izjust ilgas peč mājās, un te nu palīdz draudzīgs atbalsts. Jaunieši satiekas kopīgās nometnēs un aktivitātēs. Uz AFS biroja aktivitātēm var pieteikties arī skolēni, kuri nav apmaiņas programmā.
Uz tikšanos bija arī 8.a klase.