Leduslācis, baltais lācis jeb polārlācis apdzīvo šauru ekoloģisko telpu- nelielas teritorijas ziemeļu polārajā apgabalā. Šobrīd pasaulē varētu būt 20 000 -25 000 leduslāču, kas dzīvo Grenlandē (Dānija), Svalbārā ( Norvēģija), Aļaskā (ASV), Kanādas un Krievijas pašos ziemeļos. Šīs 5 valstis 1973.gadā ir vienojušās par leduslāču izpēti un aizsardzību.
Žurnāls “Science” ziņo, ka klimata pārmaiņu rezultātā jūrā kūst ledus un lāčiem jāveic lielāks ceļš medībās, kas prasa lielus spēkus un liek zaudēt kalorijas. Polārlāči 50 % savas dzīves pavada medījot, bet tikai 2 % gadījumu medīšana vainagojas ar panākumiem. Ledus lāči pārtiek no roņiem(to taukiem), bet roņi aizvien mazāk uzkrāj taukus, līdz ar to polārlāči kā suga ilgtermiņā varētu būt apdraudēti.
27.februārī Polārā lāča dienā Salacgrīvas vidusskolas ekoskolas aktīvisti veidoja akciju “Rotaļlietu lāči par īstajiem leduslāčiem”, lai aicinātu pārdomāt, ko katrs varētu darīt, lai samazinātu enerģijas patēriņu un neveicinātu globālo sasilšanu, kas ietekmē lāču izdzīvošanu.
Marta Antonova, Laimdota Pelše, Ekopadome