6.novembrī Salacgrīvas vidusskolā ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros 5.-6.klašu skolēni apmeklēja nodarbību “Būvējam savu pilsētu” , kuru organizēja un vadīja Siguldas “Mazās brīnumzemes” centrs. Nodarbes, kas saistītas ar modeļu izveidi, programmēšanu un mehatroniku katru gadu kļūst aizvien populārākas visā pasaulē. Tās attīsta telpisko domāšanu, veicina radošu un izzinošu apmācību procesu, vienlaicīgi mudinot apgūt elektronikas un mehānikas prasmes.
Skolēni izzinošās nodarbības laikā iepazinās ar vairākām profesijām, uzzināja kā tiek veidota un darbojas aizraujošā modelisma pasaule. Iepazina tehnoloģijas, kas spēj darbināt miniatūrus vilcienus, auto un fabrikas, kā arī paši apguva telpisku maketu izveides pamatzināšanas un iemaņas. Katrs dalībnieks darbnīcā izveidoja savu mazās pasaules gabaliņu, kurus noslēgumā savienoja vienā lielā, pašu veidotā mini Latvijas fragmenta maketā. Paldies pasākuma organizētājiem un vadītājiem!
Rūta Lūse un Mikus Rodrigo Viļķins no 6.a klases stāsta par nodarbību:
“ “ Mazā brīnumzeme” veido maketus, gan mobilos gan parastos. Mums izstāstīja, cik ilgā laikā ir jākrāso detaļas maketam un cik ilgā laikā var salikt mājiņu. Redzējām video, kur bija redzams pasaulē lielākais makets” Pilsēta”. Uzzinājām arī, cik daudz profesiju cilvēki tiek iesaistītu, lai pilsēta veidotos.
Cilvēki, kas veido mobilos vilcienus un citus transportlīdzekļus vēlas izveidot tādu, kas pēc iespējas lēnāk brauc. Nav grūti uztaisīt vilcienu, kas brauc ātri. Lēni braucošs transportlīdzeklis ir izaicinājums katram izgudrotājam.
Otrajā stundā nodarbība turpinājās. Skolēni sapulcējās klasē. Vadītāja izskaidroja uzdevuma noteikumus. Katram dalībniekam bija jāizveido no putuplasta gabaliņiem sava zeme. Uzdevumu vajadzēja veikt radoši. Mēs varējām veidot gan mājas, gan mežus, pļavas, ceļus- visu, kas skaists mūsu Latvijas dabā un pasaulē. Vislabāk mums patika veidot pilsētas, kuras ieskauj meži. Baltos putuplasta gabaliņus mēs izkrāsojām, lai būtu skaistāk un košāk. Radoši darbojoties, stunda pagāja ātri, un katrs dalībnieks varēja paņemt pagatavoto maketu, lai to mājās parādītu vecākiem. Saviem veidojumiem iedvesmu mēs guvām no “brīnumzemē” redzētā.
Kopumā mums, 6. A klasei, ļoti patika. Mēs vēlētos kādu dienu aizbraukt uz šo darbnīcu. “
Pedagogs karjeras konsultants Inta Cirša