Šī gada 30. maijā Salacgrīvas vidusskolā norisinājās Dabaszinātņu diena, kuru, sadarbībā ar dabas informācijas centru “Ziemeļvidzeme”, vadīja vienpadsmitās un desmitās klases audzēkņi.
Pasākumā piedalījās 5.-8. klašu un 10. klases skolēni, kopā veidojot astoņas komandas, līdz ar to bija arī astoņas stacijas, kurās spēlēja dažādas izzinošas spēles. Skolēniem bija iespēja uzzināt par dabas rezervātiem un to bagātībām, putnu nosaukumiem un izskatu, iepazīt Latvijas gājputnus, noskaidrot laivotāju piktogrammu nozīmes un uzvešanās normas kempingu vietās, zivju daudzveidību, kā arī kādu kaitējumu dabai nodara mazgāšanas līdzekļi un kā atšķirt videi draudzīgu no videi nedraudzīga līdzekļa. Skolēniem bija iespēja izprast ūdens vērtību un atklāt, cik patiesībā daudz ūdens tiek patērēts ikdienā, pārtikas produktu ieguvei, un visbeidzot secināt, kurās situācijās kādu līdzekli izvēlēties. Lai palielinātu skolēnu motivāciju klausīties un aktīvi darboties, katrā stacijā vērtēja gan viņu zināšanas, gan uzvedību. Vislielāko punktu skaitu un diplomu par pirmo vietu ieguva 6.b klase, par otro vietu – 8.a klase, bet trešo vietu ieguva 7.b.
Ekopadome saredzēja lielisku iespēju pārbaudīt skolēnu uzkrātās zināšanas gada laikā, tāpēc pēdējās stacijas beigās katrai klasei bija jāizveido divi plakātiņi par kādu tēmu. Tika apskatītas tādas tēmas kā mežs, pārtika, atkritumi, veselīgs dzīvesveids, atpūta dabā, elektrības taupīšana, ūdens taupīšana un klimata pārmaiņas. Šie plakāti tiks izlikti izstādē skolas gaitenī nākošā mācību gada sākumā.
Redzot skolēnu ieguldīto darbu plakātu izveidē, radās vēlme dažas klases uzslavēt. Pateicību par viskrāsaināko plakātu ieguva 5.b klase, par vismākslinieciskāko – 5.a klase un par visradošāko – 8.a klase.
Ne tikai dalībnieki, bet arī pasākuma vadītāji varēja izbaudīt šo dienu un mācīties no tās. Katrā stacijā bija divi vai trīs vadītāji, kuri trenēja iemaņas uzstāties publikas priekšā un kā atbildēt uz neieplānotiem jautājumiem. Uzklausot vadītāju atsauksmes par šo dienu, varu secināt, ka arī nākošgad ir nepieciešama Dabaszinātņu diena, taču daļai no stacijām ir jābūt dabā, svaigā gaisā un aktīvākām.
Īpašs paldies skolotājai Intai Somai, kura apmācīja staciju vadītājus un nodrošināja mūs ar spēlēm, kā arī deva pāris padomus, lai pasākums kļūtu interesantāks! Paldies arī atsaucīgajiem spēļu vadītājiem! Uz tikšanos nākošajā gadā!
Ekopadomes prezidente Marta Antonova