Salacgrīvas vidusskolas Ekopadomē galvenokārt ir 5.-12. klašu pārstāvji, kas sēdēs iegūto informāciju nodod tālāk saviem klasesbiedriem. Bet kā lai mazo klašu skolēni uzzina par videi draudzīgiem paradumiem, par klimata pārmaiņām, par to, kas ir Ekopadome un ko tā dara? Lai šo problēmu atrisinātu Ekopadomes pārstāve Marta Antonova vadīja pavisam četras nodarbības sākumskolai.
Nodarbības sākās ar jautājumu: “Vai jūs zināt, kas ir Ekopadome un ko tā dara?”. Atbildes bija visdažādākās, tāpēc jāievieš konkrētība. Ekopadome ir jauniešu grupa, kura aktīvi darbojas vienota mērķa vārdā – izglītot sabiedrību (gan skolā, gan pilsētā) par vidi, tai draudošajām problēmām un veidiem, kā tās novērst. Skolēniem tika stāstīts par to, kā radīt mazāk plastmasas atkritumu, kur var vākt baterijas un kāpēc tas būtu jādara, kas ir makulatūra un kur mūsu skolā to var nodot, par veidiem, kā taupīt dažādus resursus, pārsvarā ūdeni un elektrību, un par to, kā pareizi šķirot atkritumus. Veidojām diskusijas, kurās skolēni stāstīja, kuras no lietām jau mājās tiek ievērotas un ko viņi vēl gribētu izdarīt. Izrunājām arī dažādus praktiskus piemērus , kā dot mantām otro elpu.
Lai nodarbība būtu interesantāka, stundas beigās tika rādītas organizācijas ”Zaļā josta” veidotās filmiņas par plastmasas maisiņa ceļu, par stikla ceļu, par papīra šķirošanu un pārstrādes ceļu un par baterijām. Šīs un vēl daudzas citas “Zaļās jostas” filmiņas jebkurš interesents var noskatīties sociālajā platformā YouTube.
Visas nodarbības laikā skolēni uzdeva dažādus jautājumus. Tas liecina, ka viņi klausījās un sekoja līdzi nodarbībai. Nodarbības beigās skolēniem bija jānosauc viena lieta, ko iemācījās tajā dienā, kā arī vadītāja ieteica jauniegūto informāciju apspriest ar vecākiem.
Teksta autore – Marta Antonova
Bildes – Justīne Liepiņa, Emīlija Rāpa