Ekopadomes pārstāvji – Elizabete Līcīte (9.a klase) un Madars Eizenbergs (7.b klase) kopā ar Ekoskolas koordinatori Līgu Tauriņu no 6. decembra līdz 8. decembrim piedalījās mācībās par vides ilgtspēju un videi draudzīgu pieeju projektos Siguldā, “Hotel Sigulda”, ko organizēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.
Šīs bija ļoti darbīgas un zināšanām pilnas dienas.
Pirmajā dienā iepazinām Eiropas Solidaritātes korpusa un Erasmus+ programmas vērtības un pamatprincipus, iepazīstinājām ar sevi un iepazinām pārējos dalībniekus, dalījāmies pieredzē un izvirzījām sava projekta mērķus. Dienas noslēgumā skatījāmies ClipKino “Iedvesma zaļākai rīcībai”.
Otrajā dienā uzzinājām par vides ilgtspēju projektos (Kas ir zaļš projekts? Kā mērīt ietekmi projektos?), tikāmies ar Mairitu Lūsi, lai uzzinātu par atkritumu šķirošanu un ZeroWaste pamatprincipiem, efektīvu resursu izmantošanu projektos. Tad ģenerējām savas idejas zaļajiem projektiem. Pirms vakariņām mums izstāstīja, kā un kur meklēt partnerus projektos, bet pēc vakariņām tikāmies ar brīvprātīgā darba veicējiem Latvijā, pavadījām ar viņiem kopīgu vakaru un iepazīstinājām ar latviešu kultūru.
Trešajā dienā attīstījām, izstrādājām savu projekta ideju, dalījāmies ar to un saņēmām atgriezenisko saiti par turpmākajiem soļiem. Tikāmies ar Lauru Dzelzskalēju un uzzinājām par ilgtspējas principiem ikdienā, izvēloties produktus un iepakojumus, iepazināmies arī ar Lauras uzņēmumu www.kopaa.eu – produktiem un iepakojuma zaļo izvēli.
Ieguvām arī jaunus draugus, domu biedrus un sadarbības partnerus no citām skolām Latvijā.
Pirms devāmies mājās mums vajadzēja izvirzīt tuvākos mērķus mūsu projekta realizēšanai:
- apdomāsim un apkoposim iegūto informāciju;
- dalīsimies ar savu projekta ideju skolā un veidosim jauniešu grupu;
- mēģināsim realizēt projekta ideju.
Paldies interesantajiem, radošajiem un aizraujošajiem mācību vadītājiem Staņislavam Babinam un Sintijai Lasei, kā arī Agnesei Čikulei, kas rūpējās par organizatorisko pusi un mūsu labsajūtu.
Paldies direktores p.i. Ivetai Kupčai par atbalstu un doto iespēju piedalīties šajās mācībās un skolas saimniekam Ojāram Kļaviņam par vizināšanu.
Lai pildītu savu mājas darbu, 15. decembrī organizējām Lielo Ekopadomes sēdi, kur ielūdzām arī skolas vadību un skolotājus.
Elizabete bija sagatavojusi prezentāciju, kur izstāstīja par ieguvumiem, idejām, un dalījās ar izveidoto projekta ideju – “Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu”, kas tiek plānota kā Erasmus+ jaunatnes apmaiņas programma, kur pētīsim jūras piekrasti, Randu pļavas, dabīgo pļavu un iepazīsim nēģu tačus.
Mēs atradām domu biedrus gan jauniešu, gan skolotāju vidū.
Esam ļoti apņēmušies projektu realizēt. Cerams, ka mums izdosies!
Līga Tauriņa
Salacgrīvas vidusskolas Ekoskolas koordinatore