Gatavojam no dabas materiāliem

Tuvojoties Valsts svētkiem- 18. novembrim, 2.b klases skolēni gatavoja pārsteigumu savām ģimenēm par godu svētkiem. Dabaszinību stundā devāmies uz jūras piekrasti, kur salasījām no jūras izskalotos, nogludinātos koka gabaliņus. Pēc tam tos rūpīgi izžāvējām, jo darboties ar koku var tikai tad, kad tas ir izžuvis. Mājupceļā no jūras piestājām meža maliņā, kur rūpīgi sagriezām brūkleņu mētras. Ar domu, ka tās, arī izmantosim savā svētku pārsteigumā.

Pēc nedēļas, kad kociņi bija sausi, sagatavojām kartona pamatnītes apļa formā, uz kurām ar līmes pistolēm pielīmējām no mājām atnestās svecītes ugunsdrošos trauciņos! Drošība pirmajā vietā!

Skolēni savu jūras kociņu kompozīciju veidoja pēc savas gaumes, klāt liekot brūkleņu mētras. Cik skolēnu, tik ideju! Interesanti!

Noslēgumā akcentam pie kompozīcijas katrs pielīmēja Valsts svētku lentīti!

Skolēni pirmsvētku dienā 17. novembrī uz mājām devās ar lielu prieku, jo rokās bija paša gatavots pārsteigums ģimenei svētkos!

Kl. audzinātāja Dace Kaša

Ziemassvētki vienmēr asociējas arī ar dāvināšanas laiku. No neatminamiem laikiem mūsu skolas tradīcija ir gatavot vecākiem dāvaniņas pašu rokām. Kas var būt mīļāks un jaukāks kā dāvana, kuru pagatavojis pats bērns.

Arī šogad 2. a klases skolēni atbalstīja klases audzinātājas Ivetas Kupčas ideju par pašdarinātu dāvanu.

Piedalāmies meistarklasē “Mammadaba”, esam ekoskola, mācāmies un dzīvojam skaistā vietā, kuru ieskauj mežs un jūra. Tādēļ par dāvanas pamatu likām koku. Tā mēs izpildījām vēl vienu uzdevumu – meistarklases “Mammadaba” koka meistarstiķis.

Paldies mājturības skolotājam Guntaram Ūdrim, kas sagādāja mums koka pamatni.

Čiekuru mežā daudz, apbērām tos ar sniegu jeb guaša krāsu, mācoties veidot kompozīciju, sakārtojām čiekurus kā mazas eglītes sūnu mežā ieaugušas.

Viens, divi, gatavs – Ziemassvētku galda dekors mājās un koka meistarstiķis.

2.a klases audzinātāja Iveta Kupča

Atbildēt