7.februārī skolā tika atklāta Johanam Kristofam Brocem
veltīta izstāde. Par to jāpateicas Gintam Šīmanim, biedrības “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs” žurnālistam un īstenam mūsu skolas patriotam.
LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere iepazīstināja vidusskolēnus ar Broces dzīves gājumu, izstādes tapšanu un tās starptautisko apriti. Izstāde pabijusi jau 15 Eiropas valstīs, to ir apskatījuši gan universitāšu studenti un mācību spēki, akadēmisko bibliotēku darbinieki, vēstniecību pārstāvji un pat ministri.
J.K.Broce bija Apgaismības laikmeta darbinieks, mākslinieks, gleznotājs, etnogrāfs, vēsturnieks, kas darbojās 19. gadsimta sākumā pašreizējā Latvijas teritorijā. Viņš bijis Rīgas liceja skolotājs (no 1769. gada), vēlāk rektors (no 1801. gada).
No skolotāja darba brīvajā laikā viņš apceļoja Latviju. Visu šo laiku viņš nepārtraukti zīmēja laikabiedrus, ēkas, pieminekļus, priekšmetus, izgatavoja tūkstošiem dokumentu un dažādu manuskriptu kopiju, ar apbrīnojamu precizitāti dokumentējot sava laika sabiedrību un sadzīvi. Viņš pētījis un publicējis daudzus rakstus par Baltijas un Rīgas vēsturi. Īpaši nozīmīgs kā avots ir viņa “Dažādu Vidzemes pieminekļu, skatu, monētu, ģerboņu u. c. krājums” (Sammlung verschiedener Liefländischer Monumente, Prospecte, Münzen, Wappen etc.) desmit sējumos, kas ir bibliotēkas lepnums. Daudzu valstu pētnieki izmanto Broces darbus, jo reti kur tai laikā ir atrodamas tik sīki un precīzi dokumentētas vēstures liecības.
Izrādās, ka Broce nav zīmējis ne Liepājas, ne Ventspils pusē, bet ir atrodami trīs zīmējumi, kas veltīti Salacgrīvai – upes grīva, baznīca un pilskalns, kā arī Vecsalacas muiža.
Savukārt Valdis Mazulis, bibliotēkas digitalizācijas projektu vadītājs iepazīstināja tikšanās dalībniekus, kā tiek veikts digitalizācijas darbs, lai visi interesenti tiktu klāt sev nepieciešamajiem resursiem.
Pateicamies Gintam Šīmanim par šo lielisko tikšanos!