20.martā Salacgrīvas vidusskolas skolēni, kuri domā par nākotnes profesiju saistītu ar medicīnu, kopā ar brauciena iniciatori bioloģijas skolotāju Laimdotu Pelši devās ekskursijā uz Rīgu projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros.
Vispirms skolēni apmeklēja Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, kas piedāvā studentiem plašas iespējas apgūt praktisko medicīnu, izmantojot mulāžas, mācību manekenus un simulatorus. Manekeni izskatās gluži kā dzīvi un uz tiem var veikt dažādas manipulācijas. Mūs pavadīja jauks gids Viesturs Levada, plānošanas un tehniskās atbalsta nodaļas biroja vadītājs, kurš iepazīstināja ar RSU studiju virzieniem un kādas profesijas var apgūt RSU, kādi eksāmeni un ar cik procentiem jānokārto, lai tiktu budžeta grupā. Par studijām detalizēti skolēni varēja izprasīt mūsu bijušajam skolēnam Mārtiņam Vaivadam, kurš nu jau ir 6.mācību gada students un gatavojas noslēguma eksāmeniem un pavadīja mūs šajā ekskursijā. Savos iespaidos dalījās Katrīna: ” Apmeklējot RSU medicīnas zinātņu un tehnoloģiju centru es uzzināju jaunu un interesantu informāciju. Vēlreiz pārliecinājos par to, ka bez gribēšanas, mērķa un darīšanas nav iespējams sasniegt to, ko vēlamies. Viss redzētais bija wow! Jauna pieredze par dzirdēto un redzēto, un kārtējo reizi apstiprinājās, ka ir jāmācās, jāmācās, jāmācās!”
Tālāk devāmies uz RSU anatomikuma muzeju, kuru studijām izmanto visu specialitāšu medicīnas studiju virziena studenti, apgūstot anatomiju un mācoties par cilvēka veselību. . Diāna atzina- “tas man atkārtoti lika saprast to cik liela atbildība ir pārstāvēt kādu no profesijām medicīnas nozarē un saprast, ka lai sasniegtu savu mērķi , būs jāmācas ļoti ilgi un zināšanas nekad nevar būt pietiekami.” Kādu muzeja ekspozīcija- daudzie cilvēka orgānu paraugi pat nedaudz sabiedēja, bet bez zināšanām par anatomiju nevar kļūt par mediķi. Abu apmeklējumu laikā daudz tika pieminēta komunikācija un ētika darbā ar pacientiem. Mārtiņš, piemēram , brīvajā laikā strādā ar bērniem , tādējādi praktiski nostiprinot komunikācijas prasmes. Elīna novērtēja sarunu ar Mārtiņu- tikšanās bija noderīga. Viņš pastāstīja, cik tomēr daudz ir jāmācās medicīnas jomā, un, ka, ejot studēt , medicīnu, pirmajā gadā nevajag izdomāt es tagad būšu tāds un tāds ārsts, vajag mācīties visu un tad pēdējā gadā kārtīgi apsvērt, kas labāk ir paticis. Stāstīja arī to ka, ja saplāno savu laiku tad var pa nakti arī izgulēties un vēl papildus piestrādāt.
Visi izbraukuma dalībnieki atzina, ka brauciens bija vērtīgs, lai uzzinātu, kas jāapgūst, kļūstot par mediķi.
Līdzi bija arī Inta Cirša, PKK