6.jūlijā Salacgrīvā notika JIC “Bāka” organizētā Jaunatnes diena. Tās ietvaros notika trīs meistarklases , kuras finansiāli atbalstīja ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001.
Pirmo meistarklasi “Dīdžejs – aizraujoša profesija” aizrautīgi vadīja Rīgas dīdžejus skolas pasniedzēji. Spraiga dialoga laikā abi izstāstīja gan par dīdžeja kā profesijas vēsturi, darba specifiku, tehnoloģijām , aparatūru, apmācībām. Visiem klausītājiem tapa skaidrs, cik daudzpusīgam jābūt dīdžejam, lai spētu aizraut publiku, jābūt arī labam psihologam. Protams, jāpārzina mūzikas stili, nepārtraukti jāseko jaunumiem gan mūzikā, gan tehnoloģiju jomā. Īpašs stāsts sekoja par vinila plašu pielietojumu, trikiem un paņēmieniem, kurus izmanto dīdžeji. Katrs interesents varēja arī izmēģināt savas prasmes kopā ar meistarklases vadītājiem.
Nākamā meistarklase “Fitnesa treneris- mūsdienīga profesija” , protams , rosināja visus veselīgam un aktīvam dzīves veidam. To meistarīgi novadīja mūsu absolvente Rebeka Gabrāne, kas izglītību ieguvusi Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijā, paralēli strādājot fitnesa klubā, to uzsverot kā bonusus savai izglītībai, jo varējusi teoriju apvienot ar praksi, tādējādi saprotot labāk, kas no katra pasniedzēja jāapgūst. Šādu specialitāti var iegūt arī Stradiņa universitātē, par sporta skolotāju var kļūt arī Liepājas universitātē.
Viņai bija daudz aktīvu darbotiesgribētāju. Pie katra vingrinājuma Rebeka paskaidroja, ko darīs, kāpēc darīs, ko katrs vingrinājums attīsta. Visas aktivitātes bija vērstas uz to, lai jaunieši un bērni paši varētu trenēties. Aktivitātes nomainīja viena otru, un , cerams, ka Rebeka spēja iedvesmot tos, kas ikdienā tik daudz nedomā par fiziskām aktivitātēm, bet kas ir svarīgas lai katra cilvēka dzīve būtu pilnvērtīga.
Pēdējā meistarklase pulcēja interesentu breika dejā. “Karjeras stāsts: deju pedagoģija”, to vadīja profesionāls deju skolotājs Eduards Ruicis, kurš pasniedz deju vairākās pašvaldībās, bet galvenā darba vieta ir Cēsu bērnu un jauniešu centrs. Paraugdemosntrējumus sniedza viņa audzēkņi, starp kuriem arī viens salacgrīvietis. Eduards paskaidroja par visiem elementiem, un jaunieši tos izpildīja, izpelnoties aplausus. Meistarklases nobeigumā Eduards izstāstīja, kur var apgūt deju pedagoga profesiju – var iet viņa ceļu un mācīties LKA Kultūras koledžā pēc vidusskolas, pēc diviem gadiem iegūstot deju pedagoga kvalifikāciju, bet var izvēlēties arī augstskolas. Stājoties koledžā, jānāk jau ar sagatavotu deju, tā parādot savas dejas prasmes. Eduards strādā daudz, sekojot jaunumiem savā jomā, jaunieši trenējas 4-5 reizes nedēļā, ir jāgrib to darīt. Izrādās, ka uz breiku viņš aizgājis, kad skolā izjucis tautas deju kolektīvs, sācis mācīties no lielākiem puišiem, bez pedagoga, pieļāvis dažādas kļūdas , tāpēc izvēlējies šo profesiju, lai palīdzētu jauniešiem un ātrāk sasniegtu rezultātu. Jaunieši ir apņēmīgi un aizrautīgi, varbūt 2024.gadā redzēsim viņus starp olimpisko spēļu dalībniekiem. Apmeklētāji varēja gan piedalīties dažos priekšnesumos un izmēģināt paši kādus breika elementus.
Visi meistarklašu dalībnieki – gan Salacgrīvas vidusskolas skolēni, gan viņu draugi, gan citi jaunieši, kas te atpūšas vasarā, bija ieguvēji, jo tikās ar tiešām aizrautīgiem savas profesijas pārstāvjiem.
Inta Cirša, PKK