Valsts pārbaudes darbi

Valsts pārbaudes darbi 2024./2025. mācību gadā

PAMATSKOLA

9. klases izglītojamie kārtos starpdisciplināru diagnosticējošo (monitoringa) valsts pārbaudes darbu, kurā būs ietverts sociālās un pilsoniskās, dabaszinību un tehnoloģiju mācību jomu saturs.

9. klases noslēgumā ir jākārto 3 (trīs) centralizētie eksāmeni: latviešu valodā, matemātikā un vienā svešvalodā pēc izglītojamā izvēles (angļu vai vācu).

Svešvalodas pārbaudījums būs jākārto pirmajā apgūtajā svešvalodā. Vērtējums visos eksāmenos par vispārējās pamatizglītības ieguvi tiks izteikts procentos.

Eksāmenu norises laiks:

Ja izglītojamais kādā no eksāmeniem nebūs ieguvis nepieciešamo procentu vērtējumu (plānots, ka šogad tie ir 15%), tad saņems liecību un atkārtoti apgūs visus pamatizglītības programmas mācību priekšmetus un stundu plānā ietvertos mācību priekšmetus, un atkārtoti kārtos noslēguma pārbaudījumus nākamā mācību gada noslēgumā.

VIDUSSKOLA

Vidusskolēni 2025. gada 23. aprīlī kārtos monitoringa valsts pārbaudes darbu vienā priekšmetā pēc izvēles: fizikā, ķīmijā, bioloģijā (optimālajā mācību satura apguves līmenī) vai dabaszinībās (vispārējā mācību satura apguves līmenī).

Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, izglītojamiem būs jānokārto šādi valsts pārbaudes darbi:

  • latviešu valodā (vismaz optimālajā mācību satura apguves līmenī);
  • svešvalodā – angļu vai vācu valodā (vismaz optimālajā (B2) līmenī);
  • matemātikā (vismaz optimālajā līmenī);
  • divos no padziļinātajiem kursiem (augstākajā līmenī). Ja kārto centralizēto eksāmenu augstākajā līmenī latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu vai franču) vai matemātikā (vismaz divos no minētajiem priekšmetiem), tad var kopumā kārtot trīs eksāmenus. Ja citos priekšmetos, tad eksāmenu skaits attiecīgi palielinās.

EKSĀMENU NORISES LAIKS:

Izglītojamie jau 11. klasē drīkst kārtot optimālā līmeņa eksāmenus latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā.

Nepieciešamības gadījumā būs iespēja šos eksāmenus kārtot atkārtoti 12. klasē.

Tāpat kā līdz šim, vidusskolēniem būs iespēja aizstāt svešvalodas centralizēto eksāmenu ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu. Optimālajā līmenī vērtējums nedrīkst būt zemāks par B2, savukārt augstākajā līmenī jāiegūst vismaz C1.

Tiešsaistē tiks organizēti trīs eksāmeni: programmēšanā, ģeogrāfijā, kultūrā un mākslā.

2024./2025. mācību gadā vidējās izglītības programmu absolventi atestātu varēs iegūt, ja katrā eksāmenā būs saņemts vismaz 20% vērtējums.