Nav noslēpums, ka mēs, skolēni, savā starpā dažkārt sūdzamies par skolotajiem, ka daži no skolēniem viņiem ir mīļāki par citiem, ka tiekam vērtēti neadekvāti. Protams, tas ir mūsu personīgais viedoklis, un skolotāji ir tikpat dažādi kā viņu skolēni. Un šoreiz mans stāsts būs par Salacgrīvas vidusskolas ķīmijas un bioloģijas skolotāju Laimdotu Pelši.
Skolotājas Laimdotas stundās skolēnam rodas iespaids, ka aiz galda stāv nevis cilvēks ar 36 gadu pieredzi, bet gan skolēns, jo viņa prot mācīt vielu vienkārši, kurā ir ne mazums sarežģītu vārdu, izmantojot pat mūsdienu jauniešu leksiku. Skolotāja ar savu entuziasmu ir spējusi ieinteresēt skolēnus ķīmijas un bioloģijas apguvē, kam par apliecinājumu ir viņas skolēnu sasniegumi olimpiādēs ne tikai Latvijā, bet arī jau starptautiskajās olimpiādēs, piemēram, 2011./2012.m.g 11.klases skolnieks Mārtiņš Vaivads izcīnīja 3. vietu Pasaules bioloģijas olimpiādē Singapūrā, bet Gints Kalniņš 2007./2008. m. g izcīnīja bronzu Pasaules bioloģijas olimpiādē Kanādā, kas bija viņa otrā bronzas godalga, jo pirms gada viņš bija piedalījies Pasaules bioloģijas olimpiādē ASV.
Paši skolēni skolotāju raksturo kā saprotošu un interesantu, jo viņai par katru lietu esot savs viedoklis un situācija iz dzīves. Skolotājas audzināmās klases skolēns Valters Bogorads atklāja, ar ko skolotāja ir īpaša: „Skolotāja Laimdota ir īpaša ar to, ka gatava pati smagi strādāt kopā ar skolniekiem, nevis tikai uzdot un atprasīt. Ar to, ka atdos milzumu sava laika skolniekam, kurš būs gatavs pieņemt sniegtās zināšanas. Viņai ir laba “oža” uz cilvēkiem, kuriem ir dotības tieši eksaktajās zinātnēs, un šādiem skolniekiem tad arī skolotāja piedāvā apgūt ķīmiju vai bioloģiju plašāk, kas bieži vien turpinās ar to, ka audzēknis turpina mācības augstskolā tieši šajās jomās vai arī kādās saistītās, piemēram, medicīnā.”
Arī kolēģi skolotāju raksturo kā čaklu, cītīgu un godīgu, viņa nekad neko neatstās pusdarītu, ja viņa kaut ko ir ieņēmusi galvā, tad viņa darīs visu, lai to izdarītu. Skolas direktors Eduards Ādmīdinš sacīja: ”Tādi skolotāji, kāda ir Laimdota, ir retums, ja mūsu skolā tādi būtu visi skolotāji, tad mums nebūtu nepieciešama administrācija. Skolotājai ir augsts sava veicamā darba apzinīgums, precizitāte, plašas zināšanas mācāmajā priekšmetā, un mēs par to viņu cienām un atbalstām kā vien spējam.”
Par sevi skolotāja saka, ka citā profesijā viņa sevi neredz, jo jau kopš skolas laikiem ir pratusi paskaidrot uzdoto labāk un saprotamāk kā skolotājs.
Kā apliecinājumu par savu paveikto darbu, skolotāja šogad saņēma Ata Kronvalda SEB stipendiju, kā arī atzinību no Latvijas Republikas Ministru prezidenta Valda Dombrovska atzinību.
Kārlis Miksons
Salacgrīvas vidusskolas skolēnu padomes priekšsēdētājs.
Foto: Toms Norde , Valsts kanceleja.