Aukstā un vējainā 29. marta rītā Salacgrīvas vidusskolas Ekopadomes pārstāvji satiek Limbažu vidusskolas 10.klases skolēnus un skolotājas, lai iepazītos, sadraudzētos, kopīgi mācītos un iegūtu jaunas zināšanas.
Dienu iesākām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centrā, kur centra vadītāja Inta Soma parādīja mums pārtikas ceļu no barības vielu veidošanos augā. Atcerējāmies augu elpošanas un fotosintēzes procesus, pētījām maizes ražošanas un iepakojuma procesus.
Apskatot dabas centra eksponātus, meklējām, ko no dabā piedāvātā mēs varētu ēst brokastīs. Iepazinām, ka no dabas augiem varam pagatavot maltītes – kartupeļus varam aizstāt ar dadža saknēm, salātos varam gatavot virzu, gārsu, āboliņu, nātres un pienenes, tāpat varam atrast garšaugus un augus, ko pievienot saldajam ēdienam.
Tā divas stundas iepazīstoties, strādājot grupās un kopā darbojoties, paskrēja nemanot. Daudzi no mums apņēmās kaut ko pagaršot no savvaļas augiem, kaut vai liepu pumpurus, kas esot ļoti garšīgi.
Tad kopīgi devāmies uz Salacgrīvas vidusskolu pa ceļam pildot uzdevumus. Vajadzēja noskaidrot uz kuras ielas atrodas Mantu kambaris, nofotografēties pie sienas “Mēs Salacgrīvai”, apskatīt kurā Salacas pusē atrodas Krastu mača bumba, saskaitīt cik tiltam ir balstu, cik bronzas atlējumu – plaukstas nospiedumi – ir Salacas promenādē u.c.
Tā raitā solī ejot un spītējot vējam uz pusdienām esam skolā. Pacienājām ciemiņus ar mūsu gardajām skolas pusdienām, mazliet parādījām mūsu skolu un turpinājām mācīties.
Dienas otrajā daļā mūsu viesi un skolotāja Anita Pūce iepazīstināja ar projektiem, kuros viņi darbojas. Pie mums viņi ieradās saistībā ar ERASMUS+ projektu par pārtikas ilgtspējīgu izmantošanu, kur Limbažu vidusskola darbojas kopā ar skolām no Grieķijas, Spānijas, Itālijas un Bulgārijas.
Noslēgumā, skatot savvaļas augu, sēņu attēlus, atcerējāmies to nosaukumus, un vai tie ir pārtikā lietojami vai nē.
Labi pavadīta diena visiem kopā ātri paiet!
Paldies Limbažu vidusskolas skolotājām un skolēniem par uzaicinājumu padarboties kopā! Ceram uz veiksmīgas sadarbības turpinājumu!
Paldies Salacgrīvas vidusskolas Ekopadomes pārstāvjiem par iesaistīšanos un aktīvu līdzdarbošanos!
Līga Tauriņa un Laimdota Pelše
Salacgrīvas vidusskolas Ekoskolas koordinatores